Dažďová kanalizácia (zvody) je neoddeliteľnou súčasťou každej nehnuteľnosti. Zabezpečuje odtok prebytočnej dažďovej vody zo strechy a odvádza ju dažďovou kanalizáciou do drenážneho alebo vsakovacieho systému. Dažďová kanalizácia je veľmi dôležitá, najmä kvôli možnému vonkajšiemu poškodeniu domu vodou, preto by sme nemali zabúdať na starostlivosť a pravidelnú kontrolu či preventívne čistenie aj tejto časti kanalizácie. Obrovskou výhodou dažďových zvodov je nielen ochrana strechy či múrov a fasádnych prvkov domu, ale aj odvodnenie voľných plôch pozemku či podmáčaných miest okolitých objektov. Najčastejším problémom, ktorým sa určite nik nevyhne je upchatie dažďového zvodu či dažďovej kanalizácie nahromadenými sedimentami, listami okolitých stromov, splavenými machmi a lišajníkmi zo strešnej krytiny. Ak chceme predísť zahlteniu kanalizácie, je potrebné inštalovať do každého dažďového zvodu ochranné sitko, ktoré zachytáva tuhé nečistoty. Z preventívneho hľadiska odporúčame prepláchnutie dažďového systému, ktorý zabezpečujeme vysokým tlakom vody, prípadne strunovým čističom s rôznymi druhmi nadstavcov, ktorý odstráni aj hrubé znečistenie prerasteným koreňovým systémom.

 • Profesionálne čistenie dažďových zvodov – používame najnovšie a najúčinnejšie technológie na dosiahnutie čo najlepšieho výsledku – aby z Vašich rýň trýskala voda ako na videu

Ako postupujeme pri čistení a krtkovaní dažďových zvodov (dažďovej kanalizácie) a drenáží?

V prvom rade je dôležité zameranie problematického úseku a celková diagnostika, ktorú vykonajú naši technici vizuálnou kontrolou. Ďalším spôsobom je prietoková / zátopová – náporová skúška potrubia a v prípade, že je problém rozsiahlejší a na veľmi nedostupnom mieste. Ďalšiu diagnostiku vykonáme kamerovou skúškou – TV video monitoring.Zanesené či nefunkčné miesta následne prečisťujeme technológiou – krtkovanie vysokotlakovým čističom. Výplachom docielime prerazenie havarijného miesta a odvedenie nečistôt ďalej po kanalizačnom potrubí do zberného miesta. V prípade ak sa jedná o veľmi tvrdé zanesenie alebo koreňové vrasty v dažďovej kanalizácii pristúpime k elektromechanickému čisteniu dažďových zvodov. V čistení dažďových zvodov sme číslo jeden, stačí si pozrieť referencie našich spokojných klientov.

Čistenie dažďových zvodov - Bratislava - Pezinok - Modra - Senec - Malacky

Čistenie dažďových zvodov robíme spôsobmi:

 • Elektromechanické čistenie
 • Frézovanie od tvrdých usadením
 • Vysokotlakové čistenie

Jednotná cena pre čistenie dažďových zvodov sa stanoviť nedá, nakoľko sa môže vyskytnúť množstvo faktorov, ktoré konečnú sumu ovplyvnia.

Krtkovanie a čistenie dažďových zvodov poskytujeme v Bratislave, Pezinku, Modre, Senci, Malackách a okolí.

Čistenie dažďových zvodov profesionálnou technikou

Ak Vás zaskočí katastrofa v podobe upchatých dažďových zvodov – neváhajte kontaktovať profesionálov Vortech s.r.o.

FAQ - Čistenie daďových zvodov a dažďovej kanalizácie

Aké spôsoby sú učínné na vyčistenie dažďových zvodov?

Poskytujeme všetky účinné typy, ktoré sa celosvetovo používajú na čistenie a krtkovanie odpadov:

 • Krtkovanie odpadov elektromechanickým krtkom

Toto je osvedčené krtkovanie. Zabezpečujeme ho pomocou overeného a profesionálneho náradia svetových značiek ako RIDGID či REMS, ROTHENBERGER A RIONED.

Pomocou nich dokážeme efektívne odstraňovať poruchy odpadov v kuchynských drezoch, sprchových kútoch, WC – toalety (záchodoch), vaňových sifónov, práčkach, umývačkách riadu, v kanalizačných stúpačkách prípadne neodtekajúce výlevky, pisoáre, odpadové guličky, odtokové žľaby, dažďové zvody, odpadové potrubie kondenzovanej vody z kotlov a klimatizácií či hlavnej kanalizačnej prípojky. Strunovou metódou krtkovania sme schopný pracovať v dĺžkach až do 50m a v priemeroch potrubia od 30mm do 150mm bez ohľadu na druh materiálu z ktorého je kanalizácia vyhotovená. Výhodou mechanického prečistenia je nielen odstránenie príčiny upchatia, ale aj z dôvodu prevencie. Samozrejmosťou je aj dočistenie stien odpadového potrubia od rôznych nečistôt.

 • Vysokotlakové čistenie kanalizácie s mobilný krtkovacím strojom

Vysokotlaková metóda čistenia kanalizačného potrubia sa používa vtedy, ak nie je možné použiť elektrického krtka. Disponujeme profesionálnym strojom, ktorý produkuje vysoký tlak vody. Táto voda sa vháňa do potrubia pomocou trysiek a dokonale preráža všetky usadeniny v kanalizácii. Krtkovací stroj je umiestnený v mobilnom vozidle, takže môžeme s ním prísť na hocijaké miesto. Táto metóda je vhodná na väčšie priemery potrubia až do DN600. Toto krtkovanie vyčistí potrubie tak, že zvnútra je úplne hladké, ako keby sa inštalovalo pred pár dňami. Zároveň je to dobrá prevencia, aby nám kanalizácia vydržala čo najdlhšie.

 • Frézovanie potrubia

Sú veľmi tvrdé usadeniny, na ktoré je krátky mechanický krtko aj vysoký tlak. Také korene v kanalizácii, alebo betón či maltu prerazia iba frézovacie hlavice. Tie špeciálne frézy doslova odvŕtajú všetky tieto tvrdé prekážky tak, aby bolo prietok v poriadku.

Prečo si zavolať na čistenie dažďových zvodov práve našu firmu?

Sme profesionálna firma na čistenie upchatých odpadov a kanalizácií. Máme tú najmodernejšiu a veľmi účinnú techniku na prepchatie každej usadeniny v potrubí:

 • Sme už na trhu viac ako 10 rokov
 • Máme kvalitné a moderné krtkovacie stroje na všetky typy potrubí
 • Odborne vyškolení pracovníci, ktorí si poradia s každým problémov
 • Garancia odvedenej práce
 • ozitívne recenzie našich zákazníkov

Okrem krtkovania poskytujeme komplexný vodárenský servis – sme špecialisti na všetky možné poruchy vody a kanalizácie:

 • Monitoring potrubia
 • Lokalizáciu a trasovanie potrubia
 • Oprava – montáž a dodávka vodovodných a kanalizačných sietí
 • Detekcia a lokalizácia úniku vody
 • Vodoinštalatérske a vodoinštalačné služby
 • Havarijná a poruchová služba vody
 • Výkopové a zemné práce vlastnou technikou
 • Zváranie

Kde poskytujeme krtkovanie a čistenie a krtkovanie dažďových zvodov?

Bratislava a okolie:

 • Bratislava, Staré Mesto, Podunajské Biskupice, Ružinov, Nivy, Pošeň, Prievoz, Ostredky, Trávniky, Štrkovec, Vlčie hrdlo, Trnávka, Vrakuňa, Nové Mesto, Ahoj, Jurajov dvor, Koliba, Kramáre, Mierová kolónia, Pasienky, Vinohrady Rača, Pekná cesta, Rendéz, Vajnory, Východné, Žabí Majer, Devín, Devínska Nová Ves, Kramáre, Dúbravka, Karlova Ves, Dlhé diely, Kútiky, Mlynská dolina, Rovnice, Lamač, Záhorská Bystrica, Petržalka, Dvory, Háje, Jarovce, Rusovce, Čuňovo, Rajka, Dunakiliti, Berg, Kittsee, Hainburg

Pezinok a okolie:

 • Pezinok, Modra, Svätý Jur, Báhoň, Budmerice, Častá, Doľany, Dubová, Jablonec, Limbach, Píla, Slovenský Grob, Šenkvice, Štefanová, Viničné, Vinosady, Vištuk

Senec a okolie:

 • Senec, Bernolákovo, Blatné, Boldog, Čataj, Dunajská Lužná, Hamuliakovo, Hrubá Borša, Hrubý Šúr, Hurbanova Ves, Chorvátsky Grob, Igram, Ivanka pri Dunaji, Kalinkovo, Kaplna, Kostolná pri Dunaji, Kráľová pri Senci, Malinovo, Miloslavov, Most pri Bratislave, Nová Dedinka, Nový Svet, Reca, Rovinka, Tomášov, Tureň, Veľký Biel, Vlky, Zálesie

Malacky a okolie:

 • Malacky, Borinka, Gajary, Jablonové, Jakubov, Kostolište, Kuchyňa, Láb, Lozorno, Malé Leváre, Marianka, Pernek, Plavecké Podhradie, Plavecký Mikuláš, Plavecký Štvrtok, Rohožník, Sološnica, Studienka, Suchohrad, Veľké Leváre, Vysoká pri Morave, Záhorská Ves, Závod, Zohor – Vojenský obvod, Záhorie