Oprava prasknutého potrubia kanalizácie. Komplexné opravy poškodenej kanalizácie. S vlastnou technikou na kľúč.

Oprava prasknutého potrubia kanalizácie a vody bez kompromisov na kľúč. Od nás dostanete kompletný servis, až po finálne úpravy povrchu.

Staviate nový dom a potrebujete vybudovať inžinierske siete pre vodu a kanalizáciu? Máte poškodené (popraskané, prevalené..) kanalizačné potrubie? Oprava kanalizácie a vodovodného potrubia od Vortech s.r.o. na kľúč za výhodné ceny. Sme spoľahlivý partner na odborné a bezpečné realizácie výkopových prác.

Vďaka nášmu kvalifikovanému tímu a vysoko-profesionálnej technike, zabezpečujeme kvalitnú montáž všetkých atribútov. VORTECH s.r.o. je jednou z mála spoločností, zabezpečujúcich havarijné služby, ktorá disponuje vlastným špičkovým vybavením, takže naši klienti sa nikdy nemusia báť nedostatku alebo nízkej kvality materiálu, nakoľko efektivita a precíznosť je pre nás kľúčová.

 • oprava popraskaného alebo inak poškodeného potrubia
 • opravy rozpadnutej kanalizácie
 • výmena poškodených častí kanalizácie
 • sanácia odpadového potrubia
 • výmeny neodborne napojených odbočiek a pod.

Disponujeme vlastným skladom – v prípade havarijného stavu nemusíte na nič čakať. Váš problém vyriešime NONSOTP – v noci, cez víkendy a sviatky.

Čistenie odpadov

Naša firma sa zaoberá taktiež opravami kanalizačných prípojok a rozvodov odpadového potrubia v domácnostiach, bytoch , v stúpačkách, rodinných domoch, firmách, v auto- umývačkách. Druhy porúch odpadového potrubia z ktorými sa najčastejšie stretávame napr. poškodenie odtokov z drezov z WC, vývodov z umývačiek riadu, páčkových sifónov , sprchových kútov, výleviek , napojenia toalety alebo iného sociálneho zariadenia.

Sme schopný efektívne a promptne zasiahnuť a odstrániť závady na zvislých kanalizačných stúpačkách v panelákoch a v bytových komplexoch za prevádzky pomocou upchávok teda pneumatických vzduchových vakov ktoré na čas nevyhnutný na odstránenie vzniknutej havarijnej poruchy často potrebujeme, no nie vždy je možné, jeho prednosťou je pozastavenie funkcie kanalizácie a vytesnenie potrubia na určitý čas kým porucha pretrváva.

Upovedomiť v dostatočne krátku dobu ostatných susedov – majiteľov bytov na vyšších nadzemných podlažiach aby systém potrubia na istú dobu nepoužívali, teda vieme tak predísť komplikáciám pri práci a zamedziť ďalším škodám. Druhy potrubia nachádzajúce sa v interiéroch v stúpačkách v murive či energotuneloch. Azbestocementová rúra, PVC potrubie, Liatina či keramika – kamenina.

Taktiež sa zaoberáme opravou a výmenou poškodených ležatých – vodorovných kanalizačných sietí.

Oprava potrubia - pred opravouOprava potrubia - po oprave - Vodovodná prípojka na kľúč

Kanalizačné prípojky a spoje| Oprava prasknutého odpadového potrubia

Kanalizačné prípojky – kde najčastejšie vznikajú poruchy potrubia závalom kedy nie je odborne vyhotovené zemné lôžko alebo nastanú posuvy v pôde či iné zaťaženie či už povrchové napríklad prejazdom ťažkého nákladného vozidla alebo neodbornej montáže kanalizačného potrubia či iných terénnych uprav. Príčinou prehnutia prípadne následné prasknutia odpadovej rúry môže nastať mäkkým nespevneným podložím čiže piesčina, spodná voda, ílovitá zem, podzemné pramene a iné…

Sú to obvyklé problémy pri klasickom odpadovom potrubí väčšinou z materiálov KG/PVC alebo HT/PVC. Preto pri rizikových úsekoch používame najmä odolnejší materiál ako je klasické oranžove potrubie – korugované PVC s názvom KG 1000.

Jeho odolnejšia verzia je KG 2000 zelenej farby je omnoho pevnejšia a odolnejšia voči okolitému tlaku, znesie niekoľko násobné zaťaženie. V tomto prípade je zosilnené taktiež tesniace hrdlo s dvojstupňovou tesniacou gumou. Preto v rizikových oblastiach preferujeme montáž potrubia so zvýšenou stabilitou a pevnosťou.

Medzi časté závady na kanalizačnej trase patrí aj vrastanie koreňovej sústavy okolitých drevín. Tento problém vieme efektívne odstrániť frézovaním kanalizačného potrubia.

Prečo sa potrubie poškodzuje - praská?

Najrizikovejšie su kanalizačné trubky – rúry z keramiky (Kamenina) z dôvodu nie príliš efektívneho spoja teda hrdla potrubných prvkov cez ktoré korene vrastajú do potrubia kde nasávajú vlahu.

V niektorých prípadoch je koreňový systém natoľko rozsiahly že čistenie už nie je možne realizovať a je nutné pristúpiť k okamžitej výmene úseku potrubia ideálne nahradiť ho KG potrubím kde je spoj v hrdle natoľko tesný že korene cez neho nedokážu prerastať.

Kamenina je krehký materiál – teda pálená hlina lazurovaná teda ako aj váza či tanier veľmi ľahko môže prasknúť .Odstupom času v pôde degraduje a zvetráva a vytráca sa jej pevnosť. Keramika nie je pružná preto je veľmi háklivá na pohyby v zemnom lôžku a je častým zapríčinením havárie potrubia.

Oprava prasknutého vodovodného potrubia. Komplexné opravy poškodených vodovovodných sietí. Oprava vodovodu s vlastnou technikou na kľúč.

Komplexná oprava vodovodu – prasknutého alebo inak poškodeného potrubia vododoinštalácie bez kompromisov na kľúč. Od nás dostanete kompletný servis. od zvárania, lisovania až po kompletnú montáž. Žiadna porucha vodovodu nie je pre nás problém.

V oblasti vodoopráv a inštalatérskych prác sa na Nás môžete vždy spoľahnúť na 100%.
Vďaka dlhoročným skúsenostiam zabezpečujeme kompletnú analýzu, diagnostiku a riešenie porúch vodovodného potrubia či rozvodov kúrenia ÚK a porúch TUV. Či už je to poškodená , prasknutá vodovodná prípojka do domu alebo iného objektu až po výmenu alebo opravu vodovodnej batérie sme tu pre Vás. Oprava PVC potrubia nie je pre nás žiadny problém.

 • Zváranie HDPE – PVC potrubia alebo mechanické spájanie LDPE – hadica hlavne pre prípojky
 • Polyfúzne zváranie PPR
 • Lisovanie potrubia hliníkoplast AL-PEX TH/THU
 • Lisovanie medeného potrubia CU/CUL
 • Lisovanie uhlíkovej ocele
 • Lisovanie nerezov ocele
 • Montáž prírubového systému
 • Zváranie kúrenárskych armatúr , zváranie autogénom, acetylén kyslík, TIG
 • Polyfúzne zváranie PPR
 • Montáž a osadenie vodomernej šachty
 • Rekonštrukcia alebo vyhotovenie vodovodnej prípojky
 • Výmena stúpačiek
 • Oprava /výmena obehových čerpadiel
 • Montáž závlahy, regulátora tlaku vody, montáž a výmena bojlera a mnoho iného

Prečo oprava prasknutého potrubia vody a kanalizácie od nás?

Prasknuté potrubie oprava ? S nami sa nemusíte obávať žiadneho havarijného stavu.

Prednosťou našej firmy je, že poskytujeme komplexný servis kanalizácii od čistenia odpadov, až po kompletnú výmenu ci montáž kanalizačnej prípojky pri výstavbách rekonštrukciách alebo opravách existujúcich sieťach.

Výhody opravy potrubia do nás:

 • Vlastný sklad materiálu 24/7 NONSTOP k dispozícii
 • Množstvo dodávateľov a partnerských firiem poskytujúcich materiáli rôznych špecifikácii druhov za výhodné ceny
 • Zemné práce realizujeme vlastnýmí vykopovými strojmi (Minibager 2-tony pre menšie práce -pre väčšie poruchy KOMATSU WB 97R Traktor bager)
 • Stroje sú nonstop vo dne a v noci k dispozícii, v prípade poruchy reagujeme ihneď
 • Nástup na výkon práce už do 1. hodiny od objednania služby
 • Disponujeme vlastným nákladným vozidlom sklápač a kontajnerové vozidlo na prepravu sypkých materiálov štrk, piesok, kameň, zemina, odvoz stavebného odpadu a sute
 • V prípade nutnosti používame bezvýkopovú technológiu – hydraulické pretláčanie pod zastavané plochy
 • Mnohoročné skúsenosti a kvalifikovaný technický personál
 • Povrchové úpravy – betonáže , asfaltovanie vozovky či chodníka , osadenie obrubníkov , zámkovej dlažby až po upratovanie a odvoz odpadov . Bez starostí a zbytočných výdavkov.

Naše služby - Rýchlo ✔ Odborne ✔ Za najlepšiu cenu ✔

Rýchly zásah, odborné riešenie problému a výhodné ceny. To sú piliere, na ktorých stojí náš prístup k zákazníkovi. Bohaté skúsenosti nás naučili, že okrem maximálneho nasadenia a priateľského vystupovania sa oplatí venovať klientovi niečo navyše. Pridanú hodnotu. Preto ponúkame aj bezplatné poradenstvo, aby ste sa nabudúce vyhli upchatému odpadu.

Oprava prasknutého potrubia kanalizácie a vodovodu | Cenník

Komplexné oprava prasknutého potrubia (Vodovod & Kanalizácia) je zložitý proces, ktorý sa nedá vyčísliť v cenníku. Predbežnú cenovú ponuku Vám vieme vypracovať na základe Vašich požiadaviek a obhliadky miesta opravy.

U nás môžete zaplatiť kartou.

Bratislava

Službu – Oprava prasknutého potrubia (Vodovod & Kanalizácia) poskytujeme v lokalitách :

Bratislava, Petržalka, Staré Mesto, Podunajské Biskupice, Ružinov, Vrakuňa, Nové Mesto, Rača, Vajnory, Devín, Devínska Nová Ves, Dúbravka, Karlova Ves, Lamač, Záhorská Bystrica, Jarovce, Rusovce, Čuňovo, Dlhé Diely, Lamač, Pohradničné časti Rakúska a Maďarska – Berg, Kittsee, Hainburg, Rajka, Dunakiliti,

Pezinok

Službu – Oprava prasknutého potrubia (Vodovod & Kanalizácia) poskytujeme v lokalitách :

MODRA, PEZINOK, Svätý Jur, Báhoň, Budmerice, Častá, Doľany, Dubová, Jablonec, Limbach, Píla, Slovenský Grob, Šenkvice, Štefanová, Viničné, Vinosady, Vištuk

Senec

Službu – Oprava prasknutého potrubia (Vodovod & Kanalizácia) poskytujeme v lokalitách :

SENEC, Bernolákovo, Blatné, Boldog, Čataj, Dunajská Lužná, Hamuliakovo, Hrubá Borša, Hrubý Šúr, Hurbanova Ves, Chorvátsky Grob, Igram, Ivanka pri Dunaji, Kalinkovo, Kaplna, Kostolná pri Dunaji, Kráľová pri Senci, Malinovo, Miloslavov, Most pri Bratislave, Nová Dedinka, Nový Svet, Reca, Rovinka, Tomášov, Tureň, Veľký Biel, Vlky, Zálesie

Malacky

Službu – Oprava prasknutého potrubia (Vodovod & Kanalizácia) poskytujeme v lokalitách :

MALACKY, Borinka, Gajary, Jablonové, Jakubov, Kostolište, Kuchyňa, Láb, Lozorno, Malé Leváre, Marianka, Pernek, Plavecké Podhradie, Plavecký Mikuláš, Plavecký Štvrtok, Rohožník, Sološnica, Studienka, Suchohrad, Veľké Leváre, Vysoká pri Morave, Záhorská Ves, Závod, Zohor – Vojenský obvod, Záhorie

Dunajská Streda (Gabčíkovo / Šamorín / Veľký Meder)

Službu – Oprava prasknutého potrubia (Vodovod & Kanalizácia) poskytujeme v lokalitách :

DUNAJSKÁ STREDA, GABČÍKOVO, ŠAMORÍN, VEĽKÝ MEDER, Báč, Baka, Baloň, Bellova Ves, Blahová, Blatná na Ostrove, Bodíky, Boheľov, Čakany, Čenkovce, Čiližská Radvaň, Dobrohošť, Dolný Bar, Dolný Štál, Dunajský Klátov, Holice, Horná Potôň, Horné Mýto, Horný Bar, Hubice, Hviezdoslavov, Jahodná, Janíky, Jurová, Kľúčovec, Kostolné Kračany, Kráľovičove Kračany, Kútniky, Kvetoslavov, Kyselica, Lehnice, Lúč na Ostrove, Macov, Mad, Malé Dvorníky, Medveďov, Mierovo, Michal na Ostrove, Ňárad, Nový Život, Ohrady, Okoč, Oľdza, Orechová Potôň, Padáň, Pataš, Potônske Lúky, Povoda, Rohovce, Sap, Štvrtok na Ostrove, Topoľníky, Trhová, Hradská, Trnávka, Trstená na Ostrove, Veľká Paka, Veľké Blahovo, Veľké Dvorníky, Vieska, Vojka nad Dunajom, Vrakúň, Vydrany, Zlaté Klasy