Oprava a výmena poškodeného odpadového potrubia kanalizácie Špecializujeme sa na komplexné opravy inžinierskych sietí (Voda & kanalizácia)

Komplexná oprava potrubia kanalizácie bez kompromisov na kľúč. Od nás dostanete kompletný servis, až po finálne úpravy povrchu.

Staviate nový dom a potrebujete vybudovať inžinierske siete pre vodu a kanalizáciu? Máte poškodené (popraskané, prevalené..) kanalizačné potrubie? Oprava kanalizácie a vodovodného potrubia od Vortech s.r.o. na kľúč za výhodné ceny. Sme spoľahlivý partner na odborné a bezpečné realizácie výkopových prác.

Vďaka nášmu kvalifikovanému tímu a vysoko-profesionálnej technike, zabezpečujeme kvalitnú montáž všetkých atribútov. VORTECH s.r.o. je jednou z mála spoločností, zabezpečujúcich havarijné služby, ktorá disponuje vlastným špičkovým vybavením, takže naši klienti sa nikdy nemusia báť nedostatku alebo nízkej kvality materiálu, nakoľko efektivita a precíznosť je pre nás kľúčová.

Disponujeme vlastným skladom – v prípade havarijného stavu nemusíte na nič čakať. Váš problém vyriešime NONSOTP – v noci, cez víkendy a sviatky.

Oprava potrubia kanalizácie

Naša firma sa zaoberá taktiež opravami kanalizačných prípojok a rozvodov odpadového potrubia v domácnostiach, bytoch , v stúpačkách, rodinných domoch, firmách, v auto- umývačkách. Druhy porúch odpadového potrubia  z ktorými sa najčastejšie stretávame   napr. poškodenie  odtokov z drezov z WC, vývodov z umývačiek riadu, páčkových sifónov , sprchových kútov, výleviek , napojenia toalety alebo iného sociálneho zariadenia.

Sme schopný efektívne a promptne zasiahnuť a odstrániť závady na zvislých  kanalizačných stúpačkách v panelákoch a v bytových komplexoch  za prevádzky pomocou upchávok  teda pneumatických vzduchových vakov ktoré na čas nevyhnutný na odstránenie vzniknutej havarijnej poruchy  často potrebujeme,  no nie vždy je možné, jeho prednosťou je pozastavenie funkcie kanalizácie a vytesnenie potrubia na určitý čas kým porucha pretrváva.

Upovedomiť v dostatočne krátku dobu ostatných susedov – majiteľov bytov na vyšších nadzemných podlažiach aby systém potrubia na istú dobu nepoužívali, teda vieme tak predísť komplikáciám pri práci a zamedziť ďalším škodám. Druhy potrubia  nachádzajúce sa v interiéroch  v stúpačkách v murive či energotuneloch. Azbestocementová rúra, PVC potrubie, Liatina či keramika – kamenina.

Taktiež sa zaoberáme opravou a výmenou poškodených ležatých – vodorovných kanalizačných sietí.

Kanalizačné prípojky

Kanalizačné prípojky – kde najčastejšie vznikajú poruchy potrubia závalom kedy nie je odborne vyhotovené zemné lôžko alebo nastanú posuvy v pôde či iné zaťaženie či už povrchové napríklad prejazdom  ťažkého  nákladného vozidla alebo neodbornej montáže kanalizačného potrubia  či iných terénnych uprav. Príčinou prehnutia prípadne následné prasknutia odpadovej rúry  môže nastať mäkkým nespevneným  podložím čiže piesčina, spodná voda, ílovitá zem, podzemné pramene a iné…

Sú to obvyklé problémy pri klasickom odpadovom potrubí väčšinou z materiálov KG/PVC alebo HT/PVC. Preto pri rizikových úsekoch používame najmä odolnejší materiál ako je klasické oranžove potrubie – korugované PVC  s názvom KG 1000.

Jeho odolnejšia verzia je KG 2000 zelenej farby  je omnoho pevnejšia a odolnejšia voči okolitému tlaku, znesie  niekoľko násobné zaťaženie. V tomto prípade je zosilnené taktiež tesniace hrdlo s dvojstupňovou tesniacou gumou. Preto v rizikových oblastiach preferujeme montáž potrubia so zvýšenou stabilitou a pevnosťou.

Medzi časté závady na kanalizačnej trase patrí aj vrastanie koreňovej sústavy okolitých drevín. Tento problém vieme efektívne odstrániť frézovaním kanalizačného potrubia.

Oprava potrubia a rizikové úseky | Prečo sa potrubie poškodzuje - praská?

Najrizikovejšie su kanalizačné trubky – rúry z keramiky (Kamenina) z dôvodu nie príliš efektívneho spoja teda hrdla potrubných prvkov cez ktoré korene vrastajú do potrubia  kde nasávajú vlahu.

V niektorých prípadoch je koreňový systém natoľko rozsiahly že čistenie už nie je možne realizovať a je nutné pristúpiť k okamžitej výmene úseku potrubia ideálne nahradiť ho KG potrubím kde je spoj v hrdle natoľko tesný že korene cez neho nedokážu prerastať.

Kamenina je krehký materiál – teda pálená hlina lazurovaná  teda ako aj váza či tanier veľmi ľahko môže prasknúť .Odstupom času v pôde degraduje a zvetráva a vytráca sa jej pevnosť. Keramika nie je pružná preto je veľmi háklivá na pohyby v zemnom lôžku a je častým zapríčinením havárie potrubia.

Prečo oprava odpadového potrubia - kanalizácie od nás?

Prednosťou  našej firmy je, že poskytujeme komplexný servis kanalizácii od čistenia odpadov, až po kompletnú výmenu ci montáž kanalizačnej prípojky pri výstavbách rekonštrukciách alebo opravách existujúcich sieťach.

Výhody opravy potrubia do nás:

  • Vlastný sklad materiálu 24/7 NONSTOP k dispozícii
  • Množstvo dodávateľov a partnerských firiem poskytujúcich materiáli rôznych špecifikácii  druhov za výhodné ceny
  • Zemné práce realizujeme vlastnýmí vykopovými strojmi (Minibager  2-tony pre menšie práce -pre väčšie poruchy  KOMATSU WB 97R Traktor bager)
  • Stroje sú nonstop vo dne a v noci k dispozícii, v prípade poruchy reagujeme ihneď
  • Nástup na výkon práce už do 1. hodiny od objednania služby
  • Disponujeme vlastným nákladným vozidlom sklápač a kontajnerové vozidlo na prepravu sypkých materiálov štrk, piesok, kameň, zemina,  odvoz stavebného odpadu a sute
  • V prípade nutnosti používame bezvýkopovú technológiu  – hydraulické pretláčanie  pod zastavané plochy
  • Mnohoročné skúsenosti a kvalifikovaný technický personál
  • Povrchové úpravy – betonáže , asfaltovanie vozovky či chodníka , osadenie obrubníkov , zámkovej dlažby až po upratovanie a odvoz odpadov . Bez starostí a zbytočných výdavkov.

Naše služby - Rýchlo ✔ Odborne ✔ Za najlepšiu cenu ✔

Rýchly zásah, odborné riešenie problému a výhodné ceny. To sú piliere, na ktorých stojí náš prístup k zákazníkovi. Bohaté skúsenosti nás naučili, že okrem maximálneho nasadenia a priateľského vystupovania sa oplatí venovať klientovi niečo navyše. Pridanú hodnotu. Preto ponúkame aj bezplatné poradenstvo, aby ste sa nabudúce vyhli upchatému odpadu.

Oprava kanalizačného potrubia | Cenník

Komplexné opravy vodovodných a kanalizačných potrubí je zložitý proces, ktorý sa nedá vyčísliť v cenníku. Predbežnú cenovú ponuku Vám vieme vypracovať na základe Vašich požiadaviek a obhliadky miesta opravy.

U nás môžete zaplatiť kartou.

Bratislava

Bratislava, Petržalka, Staré Mesto, Podunajské Biskupice, Ružinov, Vrakuňa, Nové Mesto, Rača, Vajnory, Devín, Devínska Nová Ves, Dúbravka, Karlova Ves, Lamač, Záhorská Bystrica, Jarovce, Rusovce, Čuňovo, Dlhé Diely, Lamač, Pohradničné časti Rakúska a Maďarska – Berg, Kittsee, Hainburg, Rajka, Dunakiliti,

Pezinok

MODRA, PEZINOK, Svätý Jur, Báhoň, Budmerice, Častá, Doľany, Dubová, Jablonec, Limbach, Píla, Slovenský Grob, Šenkvice, Štefanová, Viničné, Vinosady, Vištuk

Senec

SENEC, Bernolákovo, Blatné, Boldog, Čataj, Dunajská Lužná, Hamuliakovo, Hrubá Borša, Hrubý Šúr, Hurbanova Ves, Chorvátsky Grob, Igram, Ivanka pri Dunaji, Kalinkovo, Kaplna, Kostolná pri Dunaji, Kráľová pri Senci, Malinovo, Miloslavov, Most pri Bratislave, Nová Dedinka, Nový Svet, Reca, Rovinka, Tomášov, Tureň, Veľký Biel, Vlky, Zálesie

Malacky

MALACKY, Borinka, Gajary, Jablonové, Jakubov, Kostolište, Kuchyňa, Láb, Lozorno, Malé Leváre, Marianka, Pernek, Plavecké Podhradie, Plavecký Mikuláš, Plavecký Štvrtok, Rohožník, Sološnica, Studienka, Suchohrad, Veľké Leváre, Vysoká pri Morave, Záhorská Ves, Závod, Zohor – Vojenský obvod, Záhorie

Dunajská Streda (Gabčíkovo / Šamorín / Veľký Meder)

DUNAJSKÁ STREDA, GABČÍKOVO, ŠAMORÍN, VEĽKÝ MEDER, Báč, Baka, Baloň, Bellova Ves, Blahová, Blatná na Ostrove, Bodíky, Boheľov, Čakany, Čenkovce, Čiližská Radvaň, Dobrohošť, Dolný Bar, Dolný Štál, Dunajský Klátov, Holice, Horná Potôň, Horné Mýto, Horný Bar, Hubice, Hviezdoslavov, Jahodná, Janíky, Jurová, Kľúčovec, Kostolné Kračany, Kráľovičove Kračany, Kútniky, Kvetoslavov, Kyselica, Lehnice, Lúč na Ostrove, Macov, Mad, Malé Dvorníky, Medveďov, Mierovo, Michal na Ostrove, Ňárad, Nový Život, Ohrady, Okoč, Oľdza, Orechová Potôň, Padáň, Pataš, Potônske Lúky, Povoda, Rohovce, Sap, Štvrtok na Ostrove, Topoľníky, Trhová, Hradská, Trnávka, Trstená na Ostrove, Veľká Paka, Veľké Blahovo, Veľké Dvorníky, Vieska, Vojka nad Dunajom, Vrakúň, Vydrany, Zlaté Klasy