Lokalizácia úniku vody vás zbaví problémového miesta vo vodovode, kanalizácii či inom poškodenom potrubí. Pomocou najúčinnejšej metódy odhalíme presnú príčinu unikajúcej vody a navrhneme optimálne riešenie. Správna detekcia vám pomôže ušetriť veľa peňazí a starostí.

Ako zistíte, že vás trápi únik vody? Niektoré náznaky možno bežne pozorujete, ale nevenujete im pozornosť. Napríklad taký večne kvapkajúci kohútik. Ale ten aspoň vidíte a počujete.

Iné javy sa vyskytnú len občas, ale sú o to nebezpečnejšie. Zrejme signalizujú skrytý únik vody. Všimnite si, či vám nevlhnú steny, alebo ste nedostali vysoký účet za vodu.

Lokalizácia úniku vody v Bratislave - Detekcia únikového miesta

Lokalizáciu a detekciu úniku vody poskytujeme v celej Bratislave a okolí:

 • Bratislava, Petržalka, Staré Mesto, Podunajské Biskupice, Ružinov, Vrakuňa, Nové Mesto, Rača, Vajnory, Devín, Devínska Nová Ves, Dúbravka, Karlova Ves, Lamač, Záhorská Bystrica, Jarovce, Rusovce, Čuňovo, Dlhé Diely, Lamač, Pohradničné časti Rakúska a Maďarska – Berg, Kittsee, Hainburg, Rajka, Dunakiliti,

Prečo je lokalizácia úniku vody na nezaplatenie? Ušetrí Vám peniaze a zabráni zbytočným škodám

Únik vody patrí k poruchám, ktoré si ani nemusíte všimnúť. Preto potrebujete včasný zásah. Ak problém neriešite, časom prerastie do vysokých účtov za spotrebu vody. A ešte drahšie sú následné opravy, pri ktorých sa nevyhnete búracím a výkopovým prácam.

Spoľahlivou detekciou úniku vody ušetríte financie a zabránite zbytočným škodám na majetku. Zbavte sa prasklín v potrubí, skrytých únikov a plesnivých stien. Využite naše dlhoročné skúsenosti nielen z lokalizáciou úniku vody, ale aj so všetkými možnými aj nemožnými poruchami vody.

Lokalizáciu úniku vody robíme pre domácnosti, firmy aj inštitúcie:

 • preskúmame všetky druhy potrubia,
 • skontrolujeme vodovodné a kanalizačné prípojky,
 • prezrieme vnútorné aj vonkajšie rozvody vody, klimatizáciu, kúrenie.

Našou výhodou je komplexnosť služieb. Keď určíme príčinu unikajúcej vody, nekončíme. Pokračujeme riešením problému: odbornou opravou poškodeného miesta.

Únik vody lokalizujeme a detekujeme pomocou týchto metód

Máte podozrenie na únik vody, ktorý nie je viditeľný? Kľúčová je obhliadka miesta. Tá napovie, či vás skutočne trápi tento problém. Obhliadku máte od nás zadarmo. Vortech s.r.o. = špecialisti na všetky možné aj nemožné poruchy vody.

Ak prvotná kontrola potvrdí únik, ihneď pristúpime k jeho detekcii a lokalizujeme presné miesto poruchy. Používame moderné a účinné metódy v kombinácii s profesionálnou technikou. Zvolíme metódu, ktorá najviac vyhovuje charakteru a rozsahu poruchy.

 • Meranie termovíznou kamerou

Termovíznou kamerou zistíme únik vody v rozvodoch ústredného kúrenia a teplej úžitkovej vody. Presné miesto poškodenia odhalia teplotné rozdiely na povrchu potrubia.

 • Korelačná metóda

Pomocou zvukových vĺn v rôznych frekvenciách nájdeme poruchu v oceľovom a liatinovom potrubí. Táto metóda sa hodí hlavne v priemyselných objektoch a veľkých areáloch.

 • Vodíková metóda

Pri vodíkovej metóde naplníme potrubie neškodným plynom s obsahom vodíka. Odhalíme tak miesta, ktorými plyn uniká na povrch. Metóda je určená na lokalizáciu úniku vody vo vodovodných prípojkách, plastových rozvodoch či kúrení.

 • Akustická metóda

Akustická metóda funguje na princípe zvukového šumu. Problémové miesto určia mikrofóny, ktoré šum graficky znázornia na prístroji.

 • Vytýčenie trasy potrubia

Na vytýčenie trasy potrubia používame frekvenčný generátor signálu EZiCAT 750i. Slúži na frekvenčné meranie a určenie polohy potrubia. Rôzne frekvencie elektrickej siete umožňujú trasovanie potrubí či káblov, a to hlavne pri rozvodoch uložených pod zemou, kde ostatné metódy nie sú také spoľahlivé.

Koľko stojí lokalizácia úniku vody - aká je cena ?

Cena detekcie úniku vody závisí od viacerých faktorov a presne ju vieme určiť až po obhliadke miesta. Vplýva na ňu charakter a rozsah poruchy, metóda lokalizácie, a prípadne použitý materiál. Vo „vodárčine“ sme ako domu – u nás máte garanciu maximálnej kvality – a dobrú cenu ako bonus.

 • U nás môžete zaplatiť kartou.
 • Lokalizácia úniku vody je prvotná služba, kde zistíme problém. Na opravu a výmenu potrubia nemusíte hľadať ďalšiu firmu – poskytujeme komplexný vodárenský servis od A po Z – u nás máte kompletný servis pod jednou strechou.

Presná lokalizácia detekcia únikov vody pomocou najúčinnejších metód. Volajte nonstop

Lokalizácia a detekcia úniku vody - FAQ

Ako zisťujeme únik vody?

Úniky vody vedia urobiť riadny škrt cez rozpočet. Našťastie existujú sofistikované metódy ako môžeme zidentifikovať presné miesto poruchy a zabrániť tak ďalším škodám.

Detekciu a zmarenie úniku vody zabezpečujeme špecializovanými zariadeniami a prístrojmi. Profesionálna lokalizácia úniku vody osvedčenými spôsobmi:

 1. Akustická metóda funguje na princípe zvukového šumu. Problémové miesto určia mikrofóny, ktoré šum graficky znázornia na prístroji. Tento jemný zvuk nie je zachytiteľný voľným uchom no naše prístroje odhalia ten najmenší výkyv.
 2. Vodíková metóda. Pri vodíkovej metóde naplníme potrubie neškodným inverzným plynom s obsahom vodíka. Odhalíme tak miesta, ktorými plyn uniká na povrch. Metóda je určená na lokalizáciu úniku vody vo vodovodných prípojkách, plastových rozvodoch či kúrení. Vzhľadom k veľmi nízkej hustote a nízkej hmotnosti zmesi plynu sa dostáva na povrch aj v prípadoch ked sa samotná voda stráca v podloží.
 3. Vytýčenie a zameranie trasy potrubia: Na vytýčenie trasy potrubia používame frekvenčný generátor signálu EZiCAT 750i a E-SCOPE radar.Slúži na frekvenčné meranie a určenie polohy potrubia. Rôzne frekvencie elektrickej siete umožňujú trasovanie potrubí či káblov, a to hlavne pri rozvodoch uložených pod zemou, kde ostatné metódy nie sú také spoľahlivé. Pre správe a presné zameranie únikov vody je nutné v prípravnom procese vytýčiť smer a trasu potrubia ak nie známa či zakreslená v inej projektovej dokumentácii. Pri kovových potrubia je metalický materiál nabudený generátorom frekvencie na prístupnom mieste, ten do potrubia vpúšťa frekvenčné vlnové napätie v nízkej hodnote v Hz alebo kHz následne detektor nastavíme na rovnaké frekvenciu a povrchovo značíme smer a trasu potrubia.

Technická vybavenosť je v tomto prípade veľmi dôležitý faktor no ešte podstatnejšie je svojej práci rozumieť v problematike porúch sa vedieť orientovať byť schopný improvizovať a použiť správny úsudok. Toto všetko naša spoločnosť zabezpečuje nakoľko sa problematike dohľadovania a odstraňovania porúch na vodovodnom a kanalizačnom potrubí venujeme úspešne už niekoľko rokov.

Prečo si práve vybrať nás?

Stala sa Vám nepríjemná skúsenosť s veľkým účtom za vodu? A neviete kde nastál problém? Pravdepodobne sa jedná o nenápadný únik vody, navonok sa síce môže zdať že sa nič nedeje nakoľko takéto poruchy sú nenápadne ale na vysokom účte za vodu sa jednoznačne poriadne prejavia.

 • Pri zameraní, detekcií a odstránení takejto závady je nutné privolať odborníka či firmu, ktorá sa špecializuje na túto problematiku.

Naša spoločnosť sa zaoberá opravami porúch kanalizačného a vodovodného potrubia ich presnú lokalizáciu a detekciu. K našim zákazníkom sa snažíme pristupovať veľmi seriózne a korektne, preto sa snažíme predísť zbytočným nezmyselným prácam a navýšeným poplatkom za služby a činnosti, ktoré možno nebolo nutné aplikovať k danej problematike.

V mnohých prípadoch nastáva situácia, kedy napríklad povedzme že, sme pri obhliadke miesta realizácie zistili dezolátny stav a koróziu či iné opotrebenie vodovodného potrubia najmä pri starých typoch vedenia v oceľových rúrach.

Lokalizácia úniku vody s komplexným servisom – nielen spravíme detekciu únikov, ale vymeníme a opravíme každé potrubie tak, aby bolo na 100% funkčné.

S takouto skutočnosťou zákazníka vopred oboznámime a ak situácia a ostatné podmienky dovoľujú ,navrhujeme priamo spôsob opravy nakoľko v niektorých prípadoch zachraňovať úseky už tak zničeného potrubia a zameriavať poruchy na takejto sieti je niekedy finančne nákladnejšie ako prípadne výmena celej rizikovej trasy potrubia.

 • Výmena potrubia – pod týmto pojmom si predstavíme zničený záhon, trávnik, skalku či parkovaciu plochu napríklad zámkovej dlažby, kopy zeminy, stavebnej sute, rachot, hluk a objekt v dezolátnom stave nehovoriac o vysokej faktúre za tieto poskytnuté práce. Nie vždy sa tento scenár musí stať realitou, spoločnosť Vortech s.r.o. sa okrem iného popri lokalizácií a detekcií únikov vody zaoberá aj rozsiahlou stavebnou činnosťou a vo svojom technologickom vybavení máme k dispozícií rôzne druhy bez výkopovej mechanizácie, podvrtávacie zariadenia, prierazných pneumatických krtkov rôznych rozmerov a dimenzií, hydraulickú pretláčaciu súpravu a šnekovú segmentovú vŕtaciu súpravu. S týmito zariadeniami sme schopní napríklad vymeniť časť vodovodnej prípojky z vašej vodomernej šachty pod zastavanými plochami niekoľko metrov až po vyústenie do budovy prípadne obchádzať iné stavebné prvky. Vaši susedia si ani nevšimnú, že sa niečo deje. Pri naplnení najhorších scenárov kde nie je možné uplatniť bez výkopovú metódu sme taktiež pripravení vám pri odstránení miesta poruchy skúsenými vodoinštalatérmi zabezpečiť komplexné realizačné práce od výkopových zemných prác, búracie práce až po finálne vyhotovenie na kľúč. A to všetko vo vlastnej réžií bez iných subdodávateľov a predchádzame tak časovým sklzom, čakacím lehotám a iným rôznym neželaným komplikáciám.

Ku každej zákazke pristupujeme zodpovedne, individuálne a profesionálne. Preto nás neváhajte kontaktovať, poradíme vám či už telefonicky prípadne si vieme dohodnúť termín obhliadky a iné poradenstvo.

Čo ma bude stáť lokalizácia úniku vody?

Lokalizácie a detekcie únikov vody je rozsiahla a veľmi špecifická činnosť pri ktorej je často nutná kombinácia niekoľkých rôznych činností metód a zariadení.

Preto cenník služieb je vždy špecifický a individuálny vzhľadom na druh a rozsah poruchy.

Finálna cenová ponuka sa zväčša skladá z niekoľkých častí a činností ako napríklad.

 • inštalačné práce na potrubí – napájanie výstupov, meračov, bodov napojenia
 • samotná lokalizácia – taktiež špecifická podľa typu: akustická,vodíková metóda, termovízia, korelácia
 • v prípade ak je trasa potrubia v objekte neznáma a veľmi rozsiahla, je nutné v tomto prípade použitie trasovacieho frekvenčného zariadenia, ktoré presne vyznačí miesto uloženia vedenia pod povrchom.

Práca s lokalizačnou technológiou je prevažne účtovaná v hodinových sadzbách.

Pre vyhotovenie cenovej ponuky či poskytnutie bližších informácii Nás neváhajte kontaktovať.

Sme tu pre Vás 24/7- Nonstop

Kde poskytujeme naše služby?

Lokalizácia a detekcia úniku vody – Bratislava a okolie.

Všetky naše služby poskytujeme v Bratislave a okolí. Je možný aj výjazd do 100 km.