V našom odvetví sa asi najčastejšie stretávame s čistením kanalizačných prípojok. Kanalizačná prípojka je najnáchylnejšie miesto v celom odpadovom potrubí, nakoľko sa v ňom zaúsťujú a centralizujú všetky prvky odpadovej kanalizácie. Časté problémy s upchávaním sú zapríčinené zachytenými nánosmi mastnoty a tuku, ktoré zužujú ich priemer. Ďalším možným problémom je nekvalitné zhotovenie tejto prípojky, kde bolo zanedbané pri výstavbe spádovanie, nedostatočný sklon kanalizačnej prípojky, atak nie je zabezpečený plynulý prietok odpadovej vody. Upchatie kanalizačnej prípojky často vzniká napríklad prerastaní okolitých stromov a drevín, nakoľko sa jedná o stále vlhké miesto v pôdnom podloží. Apreto stromy centralizujú svoj koreňový systém v tomto mieste, nahusťujú sa až kým takúto prípojku dokážu úplne zahltiť.

 • Profesionálne čistenie – krtkovanie kanalizačných prípojok – používame najnovšie a najúčinnejšie technológie na dosiahnutie čo najlepšieho výsledku.
Čistenie kanalizačných prípojok - Bratislava - Pezinok - Modra - Senec - Malacky

Ako postupujeme pri čistení a krtkovaní kanalizačných prípojok?

V prvom rade je dôležité overiť či sa na trase naprojektovanej kanalizačnej prípojky nachádza servisná šachta alebo čistiaci otvor, ktorý by mal byť neoddeliteľnou súčasťou každej kanalizačnej prípojky. Jej prítomnosť dokáže celú situáciu veľmi zjednodušiť, nakoľko po vizuálnej kontrole takéhoto miesta dokážeme zamerať problematický úsek potrubia. V prípade ak máme možnosť čistiť takúto kanalizáciu cez servisnú šachtu, predchádzame znečisteniu domácností napríklad pri demontáži toalety, nakoľko vysokotlakovým čističom celú stúpačku prepláchneme zvonka. Takýto úkon je veľmi výhodný aj z preventívneho hľadiska, čím po takomto čistení ostávajú steny potrubia čisté a priechodné a rúra ostáva ako nová. V prípade že sa na pozemku alebo v objekte kontrolná šachta nenachádza, čistenie vykonávame zväčša strunovým čističom – krtkom na čistenie odpadov s rôznymi čistiacimi nadstavcami. Do kanalizačnej siete týmto čističom vstupujeme v najširšom mieste, ktorým je WC zaústenie a čistíme potrubie až do takej dĺžky, pokiaľ nahromadená odpadová voda alebo splašky potrubia nezmiznú. Často sa nám stáva, že sa kanalizačná prípojka, ktorá je zaústená do žumpy / septik upchá preplnením takéhoto zariadenia, ak zákazník zanedbá odčerpávanie fekálnym vozidlom. Vtedy treba septik vyprázdniť a takéto potrubie čistením spriechodniť. Ak máte problém s upchatím kanalizačnej stupačky, kontaktujte náš dispečing a my sa Vám budeme snažiť v čo najrýchlejšom možnom čase pomôcť a zabezpečiť nerušený chod domácnosti.

Krtkovanie kanalizačných prípojok - Bratislava - Pezinok - Modra - Senec - Malacky

Čistenie upchatých kanalizačných prípojok robíme nasledovnými spôsobmi:

 • Elektromechanické čistenie – špirálové prepchávanie kanalizačných stúpačiek
 • Frézovanie od tvrdých usadením
 • Vysokotlakové čistenie – hydročistenie

Jednotná cena pre čistenie kanalizačných prípojok sa stanoviť nedá, nakoľko sa môže vyskytnúť množstvo faktorov, ktoré konečnú sumu ovplyvnia.

Krtkovanie a čistenie kanalizačných prípojok poskytujeme v Bratislave, Pezinku, Modre, Senci, Malackách a okolí.

Krktovanie a čistenie kanalizačných prípojok profesionálnou technikou

Ak Vás zaskočí katastrofa v podobe upchatých kanalizačných prípojok – neváhajte kontaktovať profesionálov Vortech s.r.o.

FAQ - Čistenie a krtkovanie kanalizačných prípojok

Aké spôsoby sú učínné na vyčistenie kanalizačných stúpačiek?

Poskytujeme všetky účinné typy, ktoré sa celosvetovo používajú na čistenie a krtkovanie odpadov:

 • Krtkovanie odpadov elektromechanickým krtkom
 • Vysokotlakové čistenie kanalizácie s mobilným krtkovacím strojom
 • Frézovanie potrubia

Prečo si zavolať na čistenie kanalizačných stúpačiek práve našu firmu?

Sme profesionálna firma na čistenie upchatých odpadov a kanalizácií. Máme tú najmodernejšiu a veľmi účinnú techniku na prepchatie každej usadeniny v potrubí:

 • Sme už na trhu viac ako 10 rokov
 • Máme kvalitné a moderné krtkovacie stroje na všetky typy potrubí
 • Odborne vyškolení pracovníci, ktorí si poradia s každým problémov
 • Garancia odvedenej práce
 • ozitívne recenzie našich zákazníkov

Okrem krtkovania poskytujeme komplexný vodárenský servis – sme špecialisti na všetky možné poruchy vody a kanalizácie:

 • Monitoring potrubia
 • Lokalizáciu a trasovanie potrubia
 • Oprava – montáž a dodávka vodovodných a kanalizačných sietí
 • Detekcia a lokalizácia úniku vody
 • Vodoinštalatérske a vodoinštalačné služby
 • Havarijná a poruchová služba vody
 • Výkopové a zemné práce vlastnou technikou
 • Zváranie

Kde poskytujeme krtkovanie a čistenie a krtkovanie kanalizačných stúpačiek?

Bratislava a okolie:

 • Bratislava, Staré Mesto, Podunajské Biskupice, Ružinov, Nivy, Pošeň, Prievoz, Ostredky, Trávniky, Štrkovec, Vlčie hrdlo, Trnávka, Vrakuňa, Nové Mesto, Ahoj, Jurajov dvor, Koliba, Kramáre, Mierová kolónia, Pasienky, Vinohrady Rača, Pekná cesta, Rendéz, Vajnory, Východné, Žabí Majer, Devín, Devínska Nová Ves, Kramáre, Dúbravka, Karlova Ves, Dlhé diely, Kútiky, Mlynská dolina, Rovnice, Lamač, Záhorská Bystrica, Petržalka, Dvory, Háje, Jarovce, Rusovce, Čuňovo, Rajka, Dunakiliti, Berg, Kittsee, Hainburg

Pezinok a okolie:

 • Pezinok, Modra, Svätý Jur, Báhoň, Budmerice, Častá, Doľany, Dubová, Jablonec, Limbach, Píla, Slovenský Grob, Šenkvice, Štefanová, Viničné, Vinosady, Vištuk

Senec a okolie:

 • Senec, Bernolákovo, Blatné, Boldog, Čataj, Dunajská Lužná, Hamuliakovo, Hrubá Borša, Hrubý Šúr, Hurbanova Ves, Chorvátsky Grob, Igram, Ivanka pri Dunaji, Kalinkovo, Kaplna, Kostolná pri Dunaji, Kráľová pri Senci, Malinovo, Miloslavov, Most pri Bratislave, Nová Dedinka, Nový Svet, Reca, Rovinka, Tomášov, Tureň, Veľký Biel, Vlky, Zálesie

Malacky a okolie:

 • Malacky, Borinka, Gajary, Jablonové, Jakubov, Kostolište, Kuchyňa, Láb, Lozorno, Malé Leváre, Marianka, Pernek, Plavecké Podhradie, Plavecký Mikuláš, Plavecký Štvrtok, Rohožník, Sološnica, Studienka, Suchohrad, Veľké Leváre, Vysoká pri Morave, Záhorská Ves, Závod, Zohor – Vojenský obvod, Záhorie