Každý z nás už určite neraz videl upchatý drez v kuchyni. Poznáte to, nedeľný obed, zíde sa celá rodina, riadu ako po menšej svadbe a občas sa bohužiaľ stane, že sa do drezu “zatúla” nejaká časť obedu. Čo urobíte? Veď nič nie je horšie, ako keď Vám v takýto pekný deň prekazí upchatá kanalizácia. Jasné, aplikujete nejaký čistič alebo použijete “zvon.” Veľmi dočasné a nie veľmi šťastné riešenie pri upchatom potrubí. Aby ste dostali svoju kuchyňu do normálu, treba zavolať k nám. My sme špecialisti na krtkovanie – čistenie upchatých drezov a sifónov profesionálnou technikou.

Krtkovanie a čistenie upchatého kuchynského drezu - Bratislava - Pezinok - Modra - Senec - Malacky

Ako postupujeme pri krtkovaní upchatého drezu a aké používame metódy čistenia?

Pred čistením upchatého drezu je potrebné rozobrať sifón, následne overiť či je tok priechodný a nie je upchatý nánosmi mastnoty či zvyškami jedla. Ak nie je a problém naďalej pretrváva, pristúpime k elektromechanickému prečisteniu (tzv. krtkovaniu) drezu, ktoré sa vykonáva elektromechanickým strunovým čističom – krtkom na čistenie odpadov. Na záver preventívne urobíme záťažovú skúšku. Drez napustíme po horný okraj horúcou alebo teplou vodou a odsledujeme akou rýchlosťou voda odteká. Samozrejme je nevyhnutné rozobratý sifon správne zmontovať a overiť tesnosť všetkých spojov. Jednou z možností rýchleho prečistenia je aj použitie vákuovej pumpy na preplach kanalizačných potrubí, kedy sa v podstate napustí do zariadenia voda v kombinácii so vzduchom a tá sa spätne vytláča do odtokovej pilety.

Krtkovanie odpadu kuchynského drezu - Bratislava - Pezinok - Modra - Senec - Malacky

Účinné metódy krtkovanie odpadu kuchynského drezu

Upchatý drez čistíme nasledovnými spôsobmi:

 • Elektromechanickým krtkovaním ( elektrickým krtkom)
 • Vysokotlakovým čistením (podtlakovou vákuovou pumpou / nadstavec na wap)

 

Jednotná cena pre krtkovanie odtoku kuchynského drezu sa stanoviť nedá, nakoľko sa môže vyskytnúť množstvo faktorov, ktoré konečnú sumu ovplyvnia.

 • Krtkovanie a čistenie upchatého drezu poskytujeme v Bratislave, Pezinku, Modre, Senci, Malackách a okolí.

Čistenie a krtkovanie upchatého odpadu kuchynského drezu

Ak Vás zaskočí katastrofa v podobe upchatého kuchynského drezu – neváhajte kontaktovať profesionálov Vortech s.r.o.

FAQ - Čistenie upchatého drezu

Aké spôsoby sú učínné na vyčistenie upchatého drezu?

Poskytujeme všetky účinné typy, ktoré sa celosvetovo používajú na čistenie a krtkovanie odpadov:

 • Krtkovanie odpadov elektromechanickým krtkom

Toto je osvedčené krtkovanie. Zabezpečujeme ho pomocou overeného a profesionálneho náradia svetových značiek ako RIDGID či REMS, ROTHENBERGER A RIONED.

Pomocou nich dokážeme efektívne odstraňovať poruchy odpadov v kuchynských drezoch, sprchových kútoch, WC – toalety (záchodoch), vaňových sifónov, práčkach, umývačkách riadu, v kanalizačných stúpačkách prípadne neodtekajúce výlevky, pisoáre, odpadové guličky, odtokové žľaby, dažďové zvody, odpadové potrubie kondenzovanej vody z kotlov a klimatizácií či hlavnej kanalizačnej prípojky. Strunovou metódou krtkovania sme schopný pracovať v dĺžkach až do 50m a v priemeroch potrubia od 30mm do 150mm bez ohľadu na druh materiálu z ktorého je kanalizácia vyhotovená. Výhodou mechanického prečistenia je nielen odstránenie príčiny upchatia, ale aj z dôvodu prevencie. Samozrejmosťou je aj dočistenie stien odpadového potrubia od rôznych nečistôt.

 • Vysokotlakové čistenie kanalizácie s mobilný krtkovacím strojom

Vysokotlaková metóda čistenia kanalizačného potrubia sa používa vtedy, ak nie je možné použiť elektrického krtka. Disponujeme profesionálnym strojom, ktorý produkuje vysoký tlak vody. Táto voda sa vháňa do potrubia pomocou trysiek a dokonale preráža všetky usadeniny v kanalizácii. Krtkovací stroj je umiestnený v mobilnom vozidle, takže môžeme s ním prísť na hocijaké miesto. Táto metóda je vhodná na väčšie priemery potrubia až do DN600. Toto krtkovanie vyčistí potrubie tak, že zvnútra je úplne hladké, ako keby sa inštalovalo pred pár dňami. Zároveň je to dobrá prevencia, aby nám kanalizácia vydržala čo najdlhšie.

 • Frézovanie potrubia

Sú veľmi tvrdé usadeniny, na ktoré je krátky mechanický krtko aj vysoký tlak. Také korene v kanalizácii, alebo betón či maltu prerazia iba frézovacie hlavice. Tie špeciálne frézy doslova odvŕtajú všetky tieto tvrdé prekážky tak, aby bolo prietok v poriadku.

Prečo si zavolať na čistenie upchatého drezu práve našu firmu?

Sme profesionálna firma na čistenie upchatých odpadov a kanalizácií. Máme tú najmodernejšiu a veľmi účinnú techniku na prepchatie každej usadeniny v potrubí:

 • Sme už na trhu viac ako 10 rokov
 • Máme kvalitné a moderné krtkovacie stroje na všetky typy potrubí
 • Odborne vyškolení pracovníci, ktorí si poradia s každým problémov
 • Garancia odvedenej práce
 • ozitívne recenzie našich zákazníkov

Okrem krtkovania poskytujeme komplexný vodárenský servis – sme špecialisti na všetky možné poruchy vody a kanalizácie:

 • Monitoring potrubia
 • Lokalizáciu a trasovanie potrubia
 • Oprava – montáž a dodávka vodovodných a kanalizačných sietí
 • Detekcia a lokalizácia úniku vody
 • Vodoinštalatérske a vodoinštalačné služby
 • Havarijná a poruchová služba vody
 • Výkopové a zemné práce vlastnou technikou
 • Zváranie

Kde poskytujeme krtkovanie a čistenie upchatého drezu?

Bratislava a okolie:

 • Bratislava, Staré Mesto, Podunajské Biskupice, Ružinov, Nivy, Pošeň, Prievoz, Ostredky, Trávniky, Štrkovec, Vlčie hrdlo, Trnávka, Vrakuňa, Nové Mesto, Ahoj, Jurajov dvor, Koliba, Kramáre, Mierová kolónia, Pasienky, Vinohrady Rača, Pekná cesta, Rendéz, Vajnory, Východné, Žabí Majer,  Devín, Devínska Nová Ves, Kramáre,  Dúbravka, Karlova Ves, Dlhé diely, Kútiky, Mlynská dolina, Rovnice, Lamač, Záhorská Bystrica, Petržalka, Dvory, Háje, Jarovce, Rusovce, Čuňovo, Rajka, Dunakiliti, Berg, Kittsee, Hainburg

Pezinok a okolie:

 • Pezinok, Modra, Svätý Jur, Báhoň, Budmerice, Častá, Doľany, Dubová, Jablonec, Limbach, Píla, Slovenský Grob, Šenkvice, Štefanová, Viničné, Vinosady, Vištuk

Senec a okolie:

 • Senec, Bernolákovo, Blatné, Boldog, Čataj, Dunajská Lužná, Hamuliakovo, Hrubá Borša, Hrubý Šúr, Hurbanova Ves, Chorvátsky Grob, Igram, Ivanka pri Dunaji, Kalinkovo, Kaplna, Kostolná pri Dunaji, Kráľová pri Senci, Malinovo, Miloslavov, Most pri Bratislave, Nová Dedinka, Nový Svet, Reca, Rovinka, Tomášov, Tureň, Veľký Biel, Vlky, Zálesie

Malacky a okolie:

 • Malacky, Borinka, Gajary, Jablonové, Jakubov, Kostolište, Kuchyňa, Láb, Lozorno, Malé Leváre, Marianka, Pernek, Plavecké Podhradie, Plavecký Mikuláš, Plavecký Štvrtok, Rohožník, Sološnica, Studienka, Suchohrad, Veľké Leváre, Vysoká pri Morave, Záhorská Ves, Závod, Zohor – Vojenský obvod, Záhorie