Neodtekajúci odtok pračky, to pozná nejedná gazdiná – pračka nevypúšťa vodu a na displeji vidíte chybové hlásenie. Väčšinou za upchatím práčky môže byť či už vodný kameň, ktorý sa usadil alebo zaseknutý kus oblečenia, ktorý “preliezol” až do filtra. Občasne to môže znamenať, že pračka je pokazená, vtedy to treba zveriť servisu pračiek. Neodtekajúci odpad pračky môže spôsobiť hneď niekoľko nepríjemností. Začne to zapáchajúcim oblečením a môže to skončiť až vytopením susedov či skratu samotnej práčky. Pokiaľ nemáte v domácnosti vodára, mali by ste túto “vojnu” nechať na profesionálov, a nie čistiť odtok napr. coca-colou.

 • Pracovníci Vortechu pracujú s technikou najvyššej kvality za dobré ceny tak, aby pomohli každej domácnosti alebo firme.
Krtkovanie upchatého odpadu pračky - Bratislava - Pezinok - Modra - Senec - Malacky

Ako postupujeme pri krtkovaní upchatého odpadu - odtoku pračky?

Upchatie práčkového sifonu a potrubia za ním, je často zapríčinené nahromadením vodného kameňa, aero solí z pracích prostriedkov či drobných čiastočiek textílii nahromadených v odtokovom potrubí. Takéto potrubie býva zväčša veľmi malého priemeru, a preto je obtiažné ho efektívne vyčistiť štandardnými metódami. V prvom rade pristupujeme k prefúknutiu vzduchovou pumpou. Ak je práčkový sifón podomietkový a tento spôsob nepomôže, je nutný zásah do konštrukcie steny, v ktorej je sifón zabudovaný. Následne ho rozobrať a špeciálnym elektromechanickým strunovým čističom odfrézovať zvyšnú časť potrubia. Ak sa sifón nachádza mimo muriva (nadomietkový sifón), ide o jednoduchšiu situáciu. Sifón sa jednoducho vytiahne z hrdlového spoja kanalizačnej rúry a pristúpime k mechanickému krtkovaniu špirálou. Pre tento spôsob krtkovania používame netypického krtka – čistič s názvom K45, ktorého vyhotovenie je prispôsobené priamo na čistenie menej prístupných a užších priemerov kanalizačného potrubia.

Čistenie upchatého odtoku pračky - Bratislava - Pezinok - Modra - Senec - Malacky

Účinné metódy krtkovanie odpadu pračky

Upchaté odtoky pračiek (pračkových sifónov) čistíme nasledovnými spôsobmi:

 • Kanalizačný čistič vákuová pumpa (čistenie tlakom vzduchu a vody)
 • Krtkovanie elektromechanické – špirálové špeciálnym elektrickým krtkom K45

Jednotná cena pre krtkovanie odtoku pračky sa stanoviť nedá, nakoľko sa môže vyskytnúť množstvo faktorov, ktoré konečnú sumu ovplyvnia. Ak zistíme, že práčka je pokazená – odporučíme Vám opravu.

Krtkovanie a čistenie upchatého odtoku pračky poskytujeme v Bratislave, Pezinku, Modre, Senci, Malackách a okolí.

Čistenie a krtkovanie upchatého odtoku pračky

Ak Vás zaskočí katastrofa v podobe upchatého odtoku pračky – neváhajte kontaktovať profesionálov Vortech s.r.o.

FAQ - Čistenie upchatého odtoku (odpadu) pračky

Aké spôsoby sú učínné na vyčistenie upchatého odtoku pračky?

Poskytujeme všetky účinné typy, ktoré sa celosvetovo používajú na čistenie a krtkovanie odpadov:

 • Krtkovanie odpadov elektromechanickým krtkom

Toto je osvedčené krtkovanie. Zabezpečujeme ho pomocou overeného a profesionálneho náradia svetových značiek ako RIDGID či REMS, ROTHENBERGER A RIONED.

Pomocou nich dokážeme efektívne odstraňovať poruchy odpadov v kuchynských drezoch, sprchových kútoch, WC – toalety (záchodoch), vaňových sifónov, práčkach, umývačkách riadu, v kanalizačných stúpačkách prípadne neodtekajúce výlevky, pisoáre, odpadové guličky, odtokové žľaby, dažďové zvody, odpadové potrubie kondenzovanej vody z kotlov a klimatizácií či hlavnej kanalizačnej prípojky. Strunovou metódou krtkovania sme schopný pracovať v dĺžkach až do 50m a v priemeroch potrubia od 30mm do 150mm bez ohľadu na druh materiálu z ktorého je kanalizácia vyhotovená. Výhodou mechanického prečistenia je nielen odstránenie príčiny upchatia, ale aj z dôvodu prevencie. Samozrejmosťou je aj dočistenie stien odpadového potrubia od rôznych nečistôt.

 • Vysokotlakové čistenie kanalizácie s mobilný krtkovacím strojom

Vysokotlaková metóda čistenia kanalizačného potrubia sa používa vtedy, ak nie je možné použiť elektrického krtka. Disponujeme profesionálnym strojom, ktorý produkuje vysoký tlak vody. Táto voda sa vháňa do potrubia pomocou trysiek a dokonale preráža všetky usadeniny v kanalizácii. Krtkovací stroj je umiestnený v mobilnom vozidle, takže môžeme s ním prísť na hocijaké miesto. Táto metóda je vhodná na väčšie priemery potrubia až do DN600. Toto krtkovanie vyčistí potrubie tak, že zvnútra je úplne hladké, ako keby sa inštalovalo pred pár dňami. Zároveň je to dobrá prevencia, aby nám kanalizácia vydržala čo najdlhšie.

 • Frézovanie potrubia

Sú veľmi tvrdé usadeniny, na ktoré je krátky mechanický krtko aj vysoký tlak. Také korene v kanalizácii, alebo betón či maltu prerazia iba frézovacie hlavice. Tie špeciálne frézy doslova odvŕtajú všetky tieto tvrdé prekážky tak, aby bolo prietok v poriadku.

Prečo si zavolať na čistenie upchatého odtoku pračky práve našu firmu?

Sme profesionálna firma na čistenie upchatých odpadov a kanalizácií. Máme tú najmodernejšiu a veľmi účinnú techniku na prepchatie každej usadeniny v potrubí:

 • Sme už na trhu viac ako 10 rokov
 • Máme kvalitné a moderné krtkovacie stroje na všetky typy potrubí
 • Odborne vyškolení pracovníci, ktorí si poradia s každým problémov
 • Garancia odvedenej práce
 • ozitívne recenzie našich zákazníkov

Okrem krtkovania poskytujeme komplexný vodárenský servis – sme špecialisti na všetky možné poruchy vody a kanalizácie:

 • Monitoring potrubia
 • Lokalizáciu a trasovanie potrubia
 • Oprava – montáž a dodávka vodovodných a kanalizačných sietí
 • Detekcia a lokalizácia úniku vody
 • Vodoinštalatérske a vodoinštalačné služby
 • Havarijná a poruchová služba vody
 • Výkopové a zemné práce vlastnou technikou
 • Zváranie

Kde poskytujeme krtkovanie a čistenie upchatých odtokov pračiek?

Bratislava a okolie:

 • Bratislava, Staré Mesto, Podunajské Biskupice, Ružinov, Nivy, Pošeň, Prievoz, Ostredky, Trávniky, Štrkovec, Vlčie hrdlo, Trnávka, Vrakuňa, Nové Mesto, Ahoj, Jurajov dvor, Koliba, Kramáre, Mierová kolónia, Pasienky, Vinohrady Rača, Pekná cesta, Rendéz, Vajnory, Východné, Žabí Majer, Devín, Devínska Nová Ves, Kramáre, Dúbravka, Karlova Ves, Dlhé diely, Kútiky, Mlynská dolina, Rovnice, Lamač, Záhorská Bystrica, Petržalka, Dvory, Háje, Jarovce, Rusovce, Čuňovo, Rajka, Dunakiliti, Berg, Kittsee, Hainburg

Pezinok a okolie:

 • Pezinok, Modra, Svätý Jur, Báhoň, Budmerice, Častá, Doľany, Dubová, Jablonec, Limbach, Píla, Slovenský Grob, Šenkvice, Štefanová, Viničné, Vinosady, Vištuk

Senec a okolie:

 • Senec, Bernolákovo, Blatné, Boldog, Čataj, Dunajská Lužná, Hamuliakovo, Hrubá Borša, Hrubý Šúr, Hurbanova Ves, Chorvátsky Grob, Igram, Ivanka pri Dunaji, Kalinkovo, Kaplna, Kostolná pri Dunaji, Kráľová pri Senci, Malinovo, Miloslavov, Most pri Bratislave, Nová Dedinka, Nový Svet, Reca, Rovinka, Tomášov, Tureň, Veľký Biel, Vlky, Zálesie

Malacky a okolie:

 • Malacky, Borinka, Gajary, Jablonové, Jakubov, Kostolište, Kuchyňa, Láb, Lozorno, Malé Leváre, Marianka, Pernek, Plavecké Podhradie, Plavecký Mikuláš, Plavecký Štvrtok, Rohožník, Sološnica, Studienka, Suchohrad, Veľké Leváre, Vysoká pri Morave, Záhorská Ves, Závod, Zohor – Vojenský obvod, Záhorie