Každý z nás určite pozná rozdiel medzi kúpeľom a upchatým odtokom vo vani. Presne tak, je to odtoková zátka. Je veľmi nepríjemné, keď si to tak trošku zamení úlohy. Po správnosti by to malo byť tak, že keď sa odtoková zátka v sifóne nachádza, vaňa by odtekať do odpadu nemala, a zasa naopak, ak tam nie je, tak musí odtekať bez problémov. Bohužiaľ nie vždy tomu tak je. Neodtekajúca vaňa je známa asi každému majiteľovi kúpeľne. Môže to mať na svedomí viacero faktorov od vlasov, cez čiastočky mydiel, až po detské hračky. Túto skutočnosť by ste určite nemali brať na “ľahkú váhu”, nakoľko Vám zle, alebo vôbec odtekajúca vaňa môže spôsobiť nielen zápach v kúpeľni, ale aj vytopiť nejakého toho suseda. A povedzme si úprimne, susedské vzťahy sú častokrát komplikované aj bez toho. Čistiace prostriedky na uvoľnenie upchatého vaňového sifónu sú veľmi dočasným riešením. Ak chcete znova vidieť vír pri vypúšťaní vane -odporúčame obrátiť sa s čístením odtoku vane sa na odborníkov.

 • Náš tím profesionálov sa o to postará pomocou profesionálnej techniky, ktorá zabezpečí ten najlepší výsledok čistenie odtoku vane za dobré ceny. Používame technológie najvyššej kvality. Poskytujeme aj vodoinštalatérske služby – namontovať vaňu nie je pre nás žiadny problém.
Krtkovanie upchatého odpadu vanie - Bratislava - Pezinok - Modra - Senec - Malacky

Ako postupujeme pri krtkovaní upchatého odtoku vane?

Čistenie upchatého odpadu neodtekajúcej vane je v niektorých prípadoch naozaj obtiažne, nakoľko často je veľmi obmedzený a stiestnený prístup k odpadovému potrubiu. Častokrát dochádza aj k absencii akéhokoľvek servisného otvoru, a preto sa pokúšame o neinvazívne čistenie rôznymi formami, nakoľko nie je možné krtkovanie prostredníctvom sifonu – vodná zátka.

Čistenie upchatého odtoku vame - Bratislava - Pezinok - Modra - Senec - Malacky

Účinné metódy krtkovanie odpadu vane

Upchaté odtoky vaní čistíme nasledovnými spôsobmi:

 • Kanalizačný čistič vákuová pumpa (čistenie tlakom vzduchu a vody)
 • Krtkovanie elektromechanické – strunové
 • Úprava alebo demontáž vane – sprístupnenie odtokového potrubia (ak iné spôsoby nezaberú)

Jednotná cena pre krtkovanie upchatého odtoku vane sa stanoviť nedá, nakoľko sa môže vyskytnúť množstvo faktorov, ktoré konečnú sumu ovplyvnia.

Krtkovanie a čistenie upchatého odpadu vane kúta poskytujeme v Bratislave, Pezinku, Modre, Senci, Malackách a okolí.

Čistenie a krtkovanie upchatého odtoku vane

Ak Vás zaskočí katastrofa v podobe upchatého odtoku vane – neváhajte kontaktovať profesionálov Vortech s.r.o.

FAQ - Čistenie upchatého odtoku vane

Aké spôsoby sú učínné na vyčistenie upchatého odtoku vane?

Poskytujeme všetky účinné typy, ktoré sa celosvetovo používajú na čistenie a krtkovanie odpadov:

 • Krtkovanie odpadov elektromechanickým krtkom

Toto je osvedčené krtkovanie. Zabezpečujeme ho pomocou overeného a profesionálneho náradia svetových značiek ako RIDGID či REMS, ROTHENBERGER A RIONED.

Pomocou nich dokážeme efektívne odstraňovať poruchy odpadov v kuchynských drezoch, sprchových kútoch, WC – toalety (záchodoch), vaňových sifónov, práčkach, umývačkách riadu, v kanalizačných stúpačkách prípadne neodtekajúce výlevky, pisoáre, odpadové guličky, odtokové žľaby, dažďové zvody, odpadové potrubie kondenzovanej vody z kotlov a klimatizácií či hlavnej kanalizačnej prípojky. Strunovou metódou krtkovania sme schopný pracovať v dĺžkach až do 50m a v priemeroch potrubia od 30mm do 150mm bez ohľadu na druh materiálu z ktorého je kanalizácia vyhotovená. Výhodou mechanického prečistenia je nielen odstránenie príčiny upchatia, ale aj z dôvodu prevencie. Samozrejmosťou je aj dočistenie stien odpadového potrubia od rôznych nečistôt.

 • Vysokotlakové čistenie kanalizácie s mobilný krtkovacím strojom

Vysokotlaková metóda čistenia kanalizačného potrubia sa používa vtedy, ak nie je možné použiť elektrického krtka. Disponujeme profesionálnym strojom, ktorý produkuje vysoký tlak vody. Táto voda sa vháňa do potrubia pomocou trysiek a dokonale preráža všetky usadeniny v kanalizácii. Krtkovací stroj je umiestnený v mobilnom vozidle, takže môžeme s ním prísť na hocijaké miesto. Táto metóda je vhodná na väčšie priemery potrubia až do DN600. Toto krtkovanie vyčistí potrubie tak, že zvnútra je úplne hladké, ako keby sa inštalovalo pred pár dňami. Zároveň je to dobrá prevencia, aby nám kanalizácia vydržala čo najdlhšie.

 • Frézovanie potrubia

Sú veľmi tvrdé usadeniny, na ktoré je krátky mechanický krtko aj vysoký tlak. Také korene v kanalizácii, alebo betón či maltu prerazia iba frézovacie hlavice. Tie špeciálne frézy doslova odvŕtajú všetky tieto tvrdé prekážky tak, aby bolo prietok v poriadku.

Prečo si zavolať na čistenie upchatého odtoku vane práve našu firmu?

Sme profesionálna firma na čistenie upchatých odpadov a kanalizácií. Máme tú najmodernejšiu a veľmi účinnú techniku na prepchatie každej usadeniny v potrubí:

 • Sme už na trhu viac ako 10 rokov
 • Máme kvalitné a moderné krtkovacie stroje na všetky typy potrubí
 • Odborne vyškolení pracovníci, ktorí si poradia s každým problémov
 • Garancia odvedenej práce
 • ozitívne recenzie našich zákazníkov

Okrem krtkovania poskytujeme komplexný vodárenský servis – sme špecialisti na všetky možné poruchy vody a kanalizácie:

 • Monitoring potrubia
 • Lokalizáciu a trasovanie potrubia
 • Oprava – montáž a dodávka vodovodných a kanalizačných sietí
 • Detekcia a lokalizácia úniku vody
 • Vodoinštalatérske a vodoinštalačné služby
 • Havarijná a poruchová služba vody
 • Výkopové a zemné práce vlastnou technikou
 • Zváranie

Kde poskytujeme krtkovanie a čistenie upchatých odtokov vaní?

Bratislava a okolie:

 • Bratislava, Staré Mesto, Podunajské Biskupice, Ružinov, Nivy, Pošeň, Prievoz, Ostredky, Trávniky, Štrkovec, Vlčie hrdlo, Trnávka, Vrakuňa, Nové Mesto, Ahoj, Jurajov dvor, Koliba, Kramáre, Mierová kolónia, Pasienky, Vinohrady Rača, Pekná cesta, Rendéz, Vajnory, Východné, Žabí Majer, Devín, Devínska Nová Ves, Kramáre, Dúbravka, Karlova Ves, Dlhé diely, Kútiky, Mlynská dolina, Rovnice, Lamač, Záhorská Bystrica, Petržalka, Dvory, Háje, Jarovce, Rusovce, Čuňovo, Rajka, Dunakiliti, Berg, Kittsee, Hainburg

Pezinok a okolie:

 • Pezinok, Modra, Svätý Jur, Báhoň, Budmerice, Častá, Doľany, Dubová, Jablonec, Limbach, Píla, Slovenský Grob, Šenkvice, Štefanová, Viničné, Vinosady, Vištuk

Senec a okolie:

 • Senec, Bernolákovo, Blatné, Boldog, Čataj, Dunajská Lužná, Hamuliakovo, Hrubá Borša, Hrubý Šúr, Hurbanova Ves, Chorvátsky Grob, Igram, Ivanka pri Dunaji, Kalinkovo, Kaplna, Kostolná pri Dunaji, Kráľová pri Senci, Malinovo, Miloslavov, Most pri Bratislave, Nová Dedinka, Nový Svet, Reca, Rovinka, Tomášov, Tureň, Veľký Biel, Vlky, Zálesie

Malacky a okolie:

 • Malacky, Borinka, Gajary, Jablonové, Jakubov, Kostolište, Kuchyňa, Láb, Lozorno, Malé Leváre, Marianka, Pernek, Plavecké Podhradie, Plavecký Mikuláš, Plavecký Štvrtok, Rohožník, Sološnica, Studienka, Suchohrad, Veľké Leváre, Vysoká pri Morave, Záhorská Ves, Závod, Zohor – Vojenský obvod, Záhorie